Прекарах тази минала американска благодарност във Филаделфия. Влязох да се срещна с семейството си за дълъг уикенд, пълен с хранене, и добре, повече ядене. Нека бъдем честни, това е Деня на благодарността – какво друго бихте очаквали?
Откакто започнахме да прекарваме благодарността си в града на братската любов, аз приех рутината да продължа дълго време преди голямата вечеря, за да предотвратя чувството на неудобни тесни дънки на следващия ден. Леля ми и чичо си живеят в музейния квартал, само на крачки от Музея на изкуствата във Филаделфия, който е дом на известните „скалисти стъпки“, което го прави идеалното място за бягане и разглеждане. Обичам квартала за нейните улици, облицовани с дървета и супер тесни къщи, така че в този старт направих няколко снимки, за да споделя с вас.
Това е една от любимите ми улици. Обичам допълнителния широк тротоар, боядисани фасади и сводести врати.
Ето още една снимка на същата улица, от другия край. Аз съм гадно за тези черни боядисани врати. И стопките! -Те биха били идеалното място да се мотаем през онези дълги летни вечери и гледане на хора.
Мисля, че е чудесно как всеки собственик на жилище използва своя творчески лиценз, за да персонализира напълно фасадата си.
Филаделфия е известна със своите рогови. Концепцията за Rowhouse датира от колониалните времена-техният малък отпечатък позволи много домове да бъдат изградени върху малък парцел земя, а техните споделени стени означаваха евтини и енергийно ефективни домове за ранните заселници.
Но от време на време се натъкнете на къща като тази, която е напълно различна от всяка друга къща наоколо. Умирам да знам какъв е планът на интериора! Не искате ли просто да се изкачите нагоре и да надникнете над стената? (Добре, знам, че не е стена, но наистина изглежда, че от другата страна би имало доста двор!)
Горещо бих препоръчал посещение във Филаделфия, ако някога имате възможност. Това е исторически богат, но оживен град, който не разочарова. Дори моето куче Стюи го хареса – проверете го тук с Роки веднага след като изтичахме всички 72 стъпки.
За американските приключения на Майкъл Пени вижте публикацията в блога му за домовете в Мейн.
Фото кредити: Катрин Бала